ODWIEDZINY

Dzisiaj 37

Wczoraj 66

W tygodniu 157

W miesiącu 913

Od 2008 roku 618499

  • KPSPM
  • KPSPM
  • KPSPM
  • KPSPM
  • KPSPM
  • KPSPM
  • KPSPM
  • 25-lecie KPSPD
  • KPSPM

Przewoźnicy z kujawsko-pomorskiego wybrali delegatów

aktualnosci 8869 0 ZMPDWe wtorek 29 maja 2018 r. w miejscowości Samociążek odbyło się Zebranie Regionalne zrzeszonych w ZMPD przewoźników z kujawsko-pomorskiego, podczas którego wybrano delegatów na następną kadencję.

Delegatami zostali: Ewa Korfanty, Grzegorz Chełminiak, Mariusz Jakubowski i Adam Jędrych, który został  też wybrany przewodniczącym regionu kujawsko-pomorskiego następnej kadencji.

Zgodnie ze statutem uczestnicy zebrania udzielili rekomendacji kandydatom do władz: Adamowi Jędrychowi do Zarządu, Mariuszowi Jakubowskiemu do Komisji Rewizyjnej i Janowi Szmielowi do Rady.

W ten sposób ZMPD zainaugurowało sezon wyborczy, który zakończy się 6 grudnia Zebraniem Ogólnym Delegatów, podczas którego wybrani zostaną członkowie organów statutowych Zrzeszenia: prezes, członkowie Zarządu, Rady I Komisji Rewizyjnej.
Prezes ZMPD Jan Buczek informował uczestników spotkania o najważniejszych działaniach Zrzeszenia. Zwracał uwagę na wielkie znaczenie integracji środowiska przewoźników, których reprezentuje w całej Polsce około 50 organizacji. Fundamentalne znaczenie ma prezentowanie  wspólnych stanowisk branży w dyskusji z rządem i Parlamentem.

Radę ZMPD reprezentował Euzebiusz Gawrysiuk, Komisję Rewizyjną zaś Jan Oleksiuk. 
 
W części seminaryjnej spotkania dyrektor Departamentu Transportu Tadeusz Wilk omawiał bieżącą sytuację w transporcie. Zwrócił uwagę na fakt, że od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku liczba pojazdów przewoźników międzynarodowych w kraju wzrosła sześciokrotnie. Polacy stali się liderem rynku europejskiego. Za ten sukces branża płaci dziś wysoką cenę. Opłacalność maleje, a wiele państw unijnych stara się osłabić naszą pozycję. 

Dyskusję zdominowały problemy z zatrudnianiem kierowców spoza Unii Europejskiej. Przewoźnicy skarżyli się na długi okres oczekiwania na świadectwa kierowców. Biuro Transportu Międzynarodowego GITD nie jest w stanie szybko obsłużyć przewoźników, co utrudnia działanie firm. Przewoźnicy oczekują od ZMPD i innych stowarzyszeń przewoźników zwiększenia presji w tej sprawie, bowiem aktualna sytuacja jest nie do zaakceptowania.


Opr. ZMPD/SJ

Znajdź nas na Facebook